O nas

Ośrodek Profilaktyki i Terapii Uzależnień powstał 1 lipca 1998 roku na mocy uchwały organu założycielskiego, którym jest Rady Miasta Gdyni z dnia 22 czerwca 1998 roku.

W grudniu 2010r. Ośrodek uzyskał Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001:2008.

Misja

Misją OPiTU jest inicjowanie i realizowanie profesjonalnych oddziaływań służących profilaktyce oraz terapii uzależnień.

Zadania realizowane przez OPiTU są współfinansowane przez Gminę Gdynia.

Realizowany w Poradni Leczenia Uzależnień „Program opieki i terapii patologicznych hazardzistów oraz osób z innymi uzależnieniami behawioralnymi, ich bliskich i rodzin” jest współfinansowany ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych, będących w dyspozycji Ministra Zdrowia.

Kierownik

Wszyscy psychoterapeuci pracują pod stałą superwizją.

  • Agnieszka Nadratowska – Zastępca Dyrektora, Kierownik Poradni Leczenia Uzależnień
    anadratowska@opitu.pl
    psycholog, certyfikowany specjalista terapii uzależnień, od marca 2009r. zastępca dyrektora Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień, Kierownik Przychodni Terapii Uzależnień przy ul. Chrzanowskiego 3/5. Od 2005r. związana z OPiTU. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy indywidualnej i grupowej z osobami uzależnionymi chemicznie i niechemicznie oraz bliskimi osób uzależnionych . Stale podnosi umiejętności terapeutyczne biorąc udział w szkoleniach i konferencjach, jest w trakcie przygotowań do certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Rejestracja

  • Alicja Stępień
  • Ewa Maćkowiak – Miszke

Rejestracja jest pierwszym kontaktem osoby uzależnionej lub jej bliskich z naszą placówką. Dzięki wysokiemu standardowi usług (potwierdzonemu certyfikatem ISO)  nasze rejestratorki  oferują indywidualne podejście do każdego pacjenta pełne zrozumienia i profesjonalizmu.